Sanat ile İç Dünyamızı Keşfetmek Online Grup Çalışmamızı Tamamladık!

Temmuz 07, 2020

Uzman Klinik Psikolog Şehitnur Kürüm liderliğinde, Sanat ile İç Dünyamızı Keşfetmek atölyemizde sanat ile psikoterapinin bizlere sunduğu destek mekanizmalarını birleştirerek bir grup çalışması gerçekleştirdik. 

Atölye boyunca içsel çocuk, ebeveyn ve yetişkin kavramlarını ele aldık. İçimizdeki Çocuk’u tanıyarak başladık, onun Kırılgan ve Öfkeli yönleri üzerinde durarak. İçimizdeki Ebeveyn yaklaşımlarına odaklanarak devam ettik. Bize sevgi ve anlayış gösteren, bizi duygusal anlamda besleyen İçimizdeki Besleyici Ebeveyn ile karşılaştık. Ondan aldığımız sevgi dolu tutum ile sınırlarımızı belirleyip koruyan ve bize sahip çıkan İçimizdeki Koruyucu Ebeveyn’e ulaştık. Mükemmeliyetçiliği ile yaşamımızda bizi sürekli kısıtlayan İçimizdeki Eleştiren Ebeveyn ile yüzleştik. Gündelik hayatta tıkanma hissettiğimiz yerleri çözmek adına çocukluk yaralarımızı iyileştirmeye gayret ettik. Ve böylesi zor bir içsel yolculuktan sonra İçimizdeki Çocuk’un Oyunbaz, Yaratıcı ve Manevi yönlerini ortaya çıkartmak için keyifli çalışmalarda bulunduk. 

Online olmasına rağmen oturumlarımız sırasında harikulade bir sinerji oluşturan grubumuz ile böyle bir atölyeyi gerçekleştirmek bizler için çok değerliydi.

Atölyemize katılmayı seçerek kendi içsel yolculuklarına çıkma yürekliliği gösteren tüm katılımcılarımızı canı gönülden tebrik ediyor, grup çalışmamızın bir mensubu olarak çok kıymetli paylaşımları ile atölyemizi zenginleştirdikleri için sonsuz teşekkürlerimizi iletiyoruz!

Bir Yorum Ekleyin
ÇEPSP 101’in İlk Semineri: Psikolojik Açıdan Güçlü Çocuklar Yetiştirmek Seminerimizi Tamamladık!Kum Oyunu Terapisi Kaygıyı Azaltarak Beyni Değiştirebilir mi?

Yorumunuzu Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir