Vahide Ulusoy GÖKÇEK

Uzman Klinik Psikolog
  • Vahide Ulusoy GÖKÇEK
   Uzman Klinik Psikolog vahide@iyiseyler.com.tr

   Vahide Ulusoy GÖKÇEK

   Uzman Klinik Psikolog vahide@iyiseyler.com.tr
   • Uzmanlık Alanı:
    Yetişkin ve Ergen Psikoterapisi
   • Eğitim:
     Bilgi Üniversitesi, Psikoloji (Lisans) FSM Vakıf Üniversitesi & Bezmialem Üniversitesi, Klinik Psikoloji (Yüksek Lisans) FSM Vakıf Üniversitesi & Medeniyet Üniversitesi, Klinik Psikoloji (Doktora)

   • Terapi Yaklaşımı:
     Bilişsel-Davranışçı Terapi (BDT), Şema Terapi, Diyalektik Davranışçı Terapi, Farkındalık Odaklı Yaşantısal Grup Terapisi 

  Uzman Klinik Psikolog Vahide Ulusoy Gökçek lisans eğitimini Bilgi Üniversitesi Psikoloji bölümünde tamamladı. Uzmanlığını FSM Vakıf Üniversitesi ve Bezmialem Üniversitesi Ortak Klinik Psikoloji programında yaptı. Programı bağlanma stillerinin karar verme süreçleri üzerindeki etkisini incelediği tezle tamamladı. Eğitimine FSM Vakıf Üniversitesi ve Medeniyet Üniversitesi Ortak Klinik Psikoloji Doktora Programı’nda devam ediyor. Klinik stajlarını Bezmialem Üniversitesi Hastanesi Psikiyatri yataklı servisinde ve Medeniyet Üniversitesi Hastanesi Psikiyatri polikliniğinde tamamladı.

  2008-2010 tarihlerinde lisans eğitimine devam ederken bir yandan da Dünya Bülteni İnternet Haber sitesinin İngilizce bölümünde (worldbulletin.com) haber editörlüğü yaptı. 2013-2014 yıllarında Sultangazi Belediyesi Mutlu Ailem Projesi’nde psikolog olarak görev aldı. 2016 yılında Hayat Sağlık ve Sosyal Hizmetler Vakfı’nın Hayat Çocuk Merkezi’nde proje kapsamında klinik psikolog olarak sokakta çalışan çocuklar ve aileleriyle çalıştı. Halen aynı merkezin gönüllüsü olarak gençlerle çalışmalarını sürdürüyor. Ayrıca 2014 yılından beri bağımsız terapist olarak danışan görüyor. Bireysel terapiler yanında grup terapileri de yürütüyor. Bu bağlamda 2018-2019 yıllarında Hayat Çocuk Merkezi’nde lise öğrencileriyle Farkındalık Temelli Grup Terapisi, Sultanbeyli Kızılay Toplum Merkezi bünyesinde mülteci kadınlarla ve FSM Vakıf Üniversitesi öğrencileriyle Strese Karşı Kısa Süreli Bilişsel Davranışçı Grup Terapisi yürüttü.

  Psikoterapist olarak yeteneklerini geliştirmek amacıyla mesleki eğitimlere devam ediyor. Doktora sürecinin bir parçası olarak aldığı Diyalektik Davranışçı Terapi, Şema Terapi ve Farkındalık Odaklı Yaşantısal Grup Terapisi eğitimlerini bireysel ve grup çalışmalarında kullanıyor. Aynı yöntemlerde uzmanlaşmak için mesleki eğitimlere katılmayı sürdürüyor.

  Timaş Yayınlarından çıkan Erdemler Dizisi 1 (2009), Etkinliklerle İbadet Öğreniyorum (2012) ve Erdemler Dizisi 2 (2015) kitaplarının yazarları arasında yer alıyor. Yaptığı araştırmaları ulusal ve uluslararası bilimsel kongrelerde sunmaya devam ediyor. İyi Şeyler Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde yetişkin ve ergenlere yönelik psikoterapi hizmeti vermektedir.

  Şema Terapi, Prof. Dr. Gonca Soygüt
  · A Cognitive Behavioral Approach to Weight Loss and Maintenance, Dr. Judith S. Beck
  · Cognitive-behavioural therapy for eating disorders: How to deliver evidence- based
  treatment in real-life clinical settings, Professor Glenn Waller / Congress of European Association Behavioral Cognitive Therapy, Stockholm, Eylül 2016
  · Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi, Dr. Emel Stroop

  ✔ Depresyon
  ✔ Kaygı bozuklukları (panik bozukluk, sosyal fobi, yaygın anksiyete bozukluğu, obsesif kompülsif bozukluk, fobiler)
  ✔ Yeme bozuklukları
  ✔ İlişki sorunları
  ✔ Zor kişilik örüntüleri
  ✔ Uyum sorunları
  ✔ Bağlanma sorunları
  ✔ Kayıp ve yas