Handan ERDOĞAN

Uzman Klinik Psikolog
  • Handan ERDOĞAN
   Uzman Klinik Psikolog, EFTA Onaylı Çift Terapisti handanerdogan@iyiseyler.com.tr

   Handan ERDOĞAN

   Uzman Klinik Psikolog, EFTA Onaylı Çift Terapisti handanerdogan@iyiseyler.com.tr
   • Uzmanlık Alanı:
    Yetişkin, Çift ve Aile Psikoterapisi
   • Eğitim:
    Fatih Üniversitesi, Psikoloji (Lisans) Hasan Kalyoncu Üniversitesi, Klinik Psikoloji (Yüksek Lisans) 
   • Terapi Yaklaşımı:
    Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT), Kısa Dönem Psikodinamik Terapi, Sistemik Çift Terapisi ve Pragmatik Eksperiyantal Çift ve Aile Terapisi 

  Uzman Klinik Psikolog Handan Erdoğan lisans eğitimini Fatih Üniversitesi İngilizce Psikoloji Bölümü’nde tamamladıktan sonra Hasan Kalyoncu Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programını tamamlayarak Klinik Psikolog unvanını aldı. Klinik stajını Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde yaptı. Bitirme tezini ‘kanser hastalarında sosyal desteğin, travma sonrası stres bozukluğu, depresyon, anksiyete ve stres üzerindeki etkisi’ üzerine yazmış olup makalesi yayın aşamasındadır. Üniversite hayatı süresince anaokulunda, çeşitli hastanelerde ve insan kaynakları alanında staj yaptı. İstanbul Üniversitesi ve KASAV’ın yürüttüğü ‘Geç Değil’ madde bağımlılığını önleme projesinde bir yıl Uzman Psikolog olarak çalıştı. Yeryüzü Doktorları Derneği’nde mültecilere yönelik yürütülen projede klinik psikolog olarak çalıştı.

  Depresyon, bağımlılık, travma, kayıp ve yas, kaygı bozuklukları (panik bozukluk, obsesif-kompulsif bozukluk, fobiler, sosyal fobi), yeme bozuklukları, kişilik bozuklukları ve ilişki problemleri gibi konularda ergenlerle yetişkinlerle ve çiftlerle çalışmaktadır. Klinik uygulama alanında Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT), Kısa Dönem Psikodinamik Terapi, Sistemik terapi ve Pragmatik Eksperiyantal yöntemlerini kullanmaktadır.

  EFTA-Avrupa Aile Terapisi Derneği (European Family Therapy Association) tarafından sertifikalanan 500 saatlik Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamış olup uluslararası çift terapisti olmaya hak kazanmıştır. IFTI Psikoterapi Çalışmaları kapsamında Prof. Howard A. Liddle ( MDFT) ve Prof. Dr. Maurizio Andolfi (Multigenerational Family Therapy) uzmanlarının bireysel, çift ve aile terapisiyle ilgili eğitimlerine katılmıştır.

  İyi Şeyler Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde yetişkin, çift ve ailelere yönelik psikoterapi hizmeti vermektedir.

  Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi
  Geştalt Terapi Eğitimi
  Kısa Süreli Psikodinamik Terapi Eğitimi
  Sistemik Çift Terapisi Eğitimi
  Pragmatik Eksperiyantal Çift ve Aile Terapisi Eğitimi
  Yapısal Aile Terapisi Eğitimi

  ✔ Depresyon
  ✔ Bağımlılık
  ✔ Travma
  ✔ Kayıp ve yas
  ✔ Kaygı bozuklukları (panik bozukluk, obsesif-kompulsif bozukluk, fobiler, sosyal fobi)
  ✔ Kişilik bozuklukları
  ✔ İlişki problemleri
  ✔ Cinsel problemler
  ✔ Çatışmalar
  ✔ Öfke kontrol problemi
  ✔ Stresle başa çıkma
  ✔ Sınav kaygısı
  ✔ Yeme bozuklukları
  ✔ Obezite