Dr. Öğr. Üyesi Neslihan Arıcı Özcan İle İlk Online Uzman Buluşmamızı Gerçekleştirdik

Nisan 14, 2020

Bu ay üçüncüsünü düzenlediğimiz İyi Şeyler Uzman Buluşması’nı, Medeniyet Üniversitesi Dr. Öğr. Üyesi Neslihan Arıcı Özcan ile evde kaldığımız şu günlere özel online olarak gerçekleştirdik.

“Pandemi Döneminde Psikososyal Destek İçin Kendi Bedenine ve Benliğine Varma Zamanı” başlığı ile 13 Nisan 2020 tarihinde Zoom platformu üzerinden bir araya geldiğimiz programda, çeşitli uygulamalar yaparak bedenimize kulak verdik.

Nefesimize varıp onun bedenimizde aldığı yolu takip ettikten sonra, mekana varmak için küçük bir yolculuğa daha çıktık. Mekanı beş duyumuzla gözlemledikten sonra bize iyi gelen birer nesne seçtik. Gözümüze iyi gelecek bir şeyler aradık mekanlarımızda. İyi gelen şeyler aradık çünkü hocamızın ifadesiyle “gözümüz virüsü göremiyor ama gözümüz iyi şeyleri görebilir”. Ve bu gördüğümüz iyi şeyler arttıkça, virüsle mücadelemizde çok daha güçlü oluruz.

Ekip olarak bizim keyifle dinlediğimiz, değerli katılımcılarımızdan da güzel yorumlar aldığımız bir etkinlikti. Kıymetli bilgilerini bizimle içtenlikle paylaştığı için Neslihan Arıcı Özcan hocamıza teşekkür ediyoruz.

Bir Yorum Ekleyin
Can Sıkıntısının Bize AnlattıklarıUzman Buluşmaları Mayıs Ayında Doç. Dr. Fatih Yavuz’u Ağırlıyor

Yorumunuzu Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir