Online Filial Terapi: Ebeveyn-Çocuk İlişkisi Eğitimi

 • Evde kaldığımız bu günlerde çocuğunuzla bir oyun terapisti gibi ilişki kurmak ister misiniz?

  Küçükten büyüğe pek çok kişide baş etmesi zor duyguların açığa çıktığı, fiziksel hareketin kısıtlandığı ve aile içinde ilişkilerin zaman zaman zorlandığı bu günlerde oyunun çocukların hayatındaki önemi daha belirgin bir hale geldi. Çocuklar için iletişim kurmanın en doğal şekli olan oyun, onların iç dünyasında neler olup bittiğini anlamanın ve onlara ulaşmanın en etkili yoludur.

  Filial Terapi yoluyla bir ebeveyn olarak Oyun Terapisi temel ilke ve becerilerini öğrenerek;
  ✔️Çocuğunuzla bir oyun terapisti gibi nasıl oyun oynayabileceğinizi,
  ✔️Çocuğunuzun kendisini ve duygularını ifade etmesine nasıl yardımcı olabileceğinizi,
  ✔️Benlik saygısını ne şekilde yükseltebileceğinizi,
  ✔️Nasıl sağlıklı sınır koyabileceğinizi,
  ✔️Duygularını fark ederek kendisini güvende hissettiği bir ilişkiyi nasıl oluşturacağınızı uygulamalı olarak tecrübe edeceksiniz.

  Filial Terapi Nedir?
  50 yıldan fazla süredir kullanılan; kısa süreli, kanıta dayalı olumlu ve uzun süre etki sağlayan, ebeveyn-çocuk ilişkisini ve aileyi güçlendiren bir terapi yöntemidir. Filial Terapi, ebeveynlerin çocuklarıyla ilişkilerini oyun temelinde geliştirmeyi öğrendikleri özel bir eğitim programıdır. Aslen 10 grup oturumundan oluşan bu programda, ebeveynler çocuklarıyla haftada bir gün 30 dakika boyunca özel oyun zamanı oluşturmayı öğrenirler. Bu uygulamalardan sonra program lideri olan oyun terapistinden süpervizyon alarak ebeveynlik becerilerini güçlendirirler.

  ☀️ Programa 2-8 yaş aralığında çocuğu olan ebeveynler katılabilir.
  ☀️ Her eğitim oturumu 2 saat sürer.
  ☀️ Ebeveynlerin evde uyguladıkları video kayıtları izlenerek geri bildirim verilir.
  ☀️ Program maksimum 4’er ailenin katılacağı şekilde dizayn edilecektir.

  📍Tarih, saat ve oturum sayısı ailelerin ihtiyacına göre belirlenecektir.
  📍Program online olarak gerçekleştirilecektir.

  Uzman Klinik Psikolog Fatma Zehra Gelgör Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden 2012 yılında mezun oldu. Hasan Kalyoncu Üniversitesi Klinik Psikoloji bölümünde uzmanlığını aldı. Kurucusu olduğu İyi Şeyler Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde 2-14 yaş arası çocuklara yönelik psikoterapi uyguluyor ve ebeveynlere danışmanlık yapıyor. Çocuk Merkezli Oyun Terapisi, Bilişsel Davranışçı Terapi ve EMDR Terapisi başta olmak üzere Kum Tepsisi Terapisi, Gelişimsel Temas Terapisi ve Dışavurumcu Sanat Terapileri uyguluyor. İyi Şeyler’de çocuklara, gençlere, yetişkinlere ve ebeveynlere yönelik çeşitli atölye çalışmalarını organize ediyor.

  Ayrıntılı bilgi için: www.iyiseyler.com.tr/fatma-zehra-gelgor

 • Çocuğunuzla ilişkinizi oyun yoluyla geliştirmek ister misiniz?

  Ayrıntılı Bilgi İçin
  0 532 132 27 37 bilgi@iyiseyler.com.tr