Duygusal Farkındalık Atölyesi

 • İnsanoğlu dünyayı algılamaya başladığı andan itibaren kendisinin ve çevresindeki canlıların duygusunu anlama, tanıma ve ifade etme çabası içerisindedir. Bu çaba; kişinin yaşam becerilerinin oluşmasına, problem çözme kabiliyetinin artmasına, kendisini tanımasına ve çevresiyle olan ilişkilerini geliştirebilmesine olanak sağlar. Tüm bunların yanı sıra biz, zaman zaman bazı duygularımızı tanımlamakta ve bu duygularla başa çıkmakta zorlanabiliriz. Çünkü yaşam sadece bize “iyi hissettiren” duyguların olduğu değil, tüm duyguları hissettiğimiz bir yerdir. Mutluluk, aşk, sevgi, heyecan, coşku, güven gibi duygular bize kendimizi iyi hissettirirken; kaygı, korku, üzüntü, öfke, hayal kırıklığı, umutsuzluk, çaresizlik gibi duygular bizi, günlük hayatımızı, ilişkilerimizi, iş yaşamımızı ve duygudurumumuzu olumsuz etkileyebilir. Bu atölye çalışması ile duygularınızı keşfetmek, anlamak, ifade etmek, zor duygularla başa çıkmak ve kendinizi geliştirmek için bir yolculuğa çıkmaya ne dersiniz?

  Uzman Klinik Psikolog Handan ERDOĞAN liderliğinde tanışma toplantısı ile beraber 6 hafta sürecek olan Yetişkin Duygusal Farkındalık Atölyesi; korku-kaygı, öfke-hayal kırıklığı, suçluluk-utanç, kıskançlık-güven ve mükemmeliyetçilik-kontrol duygularını, psikoeğitim ve psikodrama ısınma oyunları ile ele alıyor olacak.

  Atölye Takvimi
  28 Mart – 25 Nisan 2019 Arası Her Perşembe Saat 18:30-20:00

  21 Şubat 2019 – Ücretsiz Tanışma Toplantısı

  *Oturum süresi 90 dakikadır.

  *Kontenjan 10 kişi ile sınırlıdır. Grup başladıktan sonra herhangi bir kişi dahil edilmeyecektir.

  1. Oturum: Korku – Kaygı
  2. Oturum: Öfke – Hayal Kırıklığı
  3. Oturum: Suçluluk – Utanç
  4. Oturum: Kıskançlık – Güven Duygusu
  5. Oturum: Mükemmeliyetçilik – Kontrol Duygusu

  ✔ Kişinin kendisinin ve çevresindekilerin duygusunu okumasını, anlamasını ve tanımasını sağlamak
  ✔ Duyguların doğru ve sağlıklı bir şekilde ifade edilmesini sağlamak
  ✔ Kişiye duygusuyla baş etme becerisi kazandırmak
  ✔ İletişim becerilerini güçlendirmek
  ✔ Problem çözme becerilerini artırmak
  ✔ Sağlıklı bir benlik gelişimi için duygulara yönelik farkındalık kazandırmak

 • Duygularınızı keşfetmek, anlamak, ifade etmek, zor duygularla başa çıkmak ve kendinizi geliştirmek için bir yolculuğa çıkmaya ne dersiniz?

  Ayrıntılı Bilgi İçin
  0 532 132 27 37 bilgi@iyiseyler.com.tr