Dikkat ve Zeka Oyunları Atölyesi

 • Çoğu insan sağlıklı olmak ve güzel görünmek için vücut kaslarını geliştirmeye çalışır. Bunun için ağırlık kaldırırlar, koşarlar veya spor aletleriyle çalışırlar. Peki vücut kasları gibi beyin kaslarının da antremanlarla geliştirilebileceğini biliyor muydunuz? Beynimizin kapasitesini geliştirmek aslında bunlardan çok daha kolay. Anahtar kelime ise: Dikkat ve zekâ geliştirici eğitsel oyunlar.

   

  Dikkat ve zekâ oyunları; çocukların strateji geliştirme, planlama, mantık yürütme, mantıksal bütünleme, görsel – uzamsal düşünme, yaratıcılık, dikkat – konsantrasyon, hafıza ve bellek alanlarında gelişimini sağlayan, aynı zamanda; ileriyi görme, planlama ve sabır, sebat, kararlılık, karar verme, yenilgiyi hazmetme, rekabet gibi tutum ve davranışları geliştiren ve kinestetik alanda uygulamaya imkan sağlayan oyunlardır.

   

  Atölye Günleri: Pazar

  Atölye Saatleri: 11.00 – 13.00 (2 Saat)

  ✅ Çocukların dikkat ve zekâ becerilerini geliştirmek
  ✅ Hafızalarını kuvvetlendirmek
  ✅ Motivasyon ve özgüvenlerini artırmak
  ✅ Kaygı gibi zorlayıcı duygular ile baş etme becerilerini desteklemek
  ✅ Ders ve aktivitelerdeki performanslarını artırmak
  ✅ Dikkatsizlikten dolayı yaptıkları hataları azaltmak
  ✅ Keyifle öğrenmelerini sağlamak

  Psikolojik Danışman Betül ERGÜN, 1977 yılında İstanbul’da doğdu. Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünde tamamladı. Çeşitli kurumlardan drama liderlik eğitimi, akıl ve zekâ oyunları eğitmen eğitimi, oyunlarla sosyal beceri eğitimleri aldı.
  Özel anaokulları ve derneklerde psikolojik danışman olarak çalıştı. Ayrıca dernek ve anaokullarında zekâ ve dikkat oyunları atölyeleri yönetti. Halen 2 farklı anaokulunda psikolojik danışmanlık görevine devam etmekte. Evli ve 3 çocuk annesi.

 • İyi Şeyler’de 6-10 yaş aralığındaki çocuklara yönelik Dikkat ve Zekâ Oyunları atölyesi başlıyor!

  Ayrıntılı Bilgi İçin
  0 532 132 27 37 bilgi@iyiseyler.com.tr